21 stycznia w dzień Babci na  hali Polsko Niemieckiego Centrum Kultury i Sportu w Człopie odbyły się halowy turniej Piłki Nożnej powiatowych drużyn z klasy okręgowej o Puchar prezesa Koszalińskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej.

Na starcie tego turnieju stanęło sześć drużyn, które rywalizowały w systemie każdy z każdym. Zwycięska drużyna gospodarzy Korony Człopa nie przegrała żadnego meczu i dorobkiem 15 pkt. oraz strzeliła 22 bramki tracąc zaledwie 3.

Nad całością od strony Koszalińskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej czuwał Mirosław Wiercioch.
 - Cieszę się że spotykamy się drugi raz na takim turnieju.  Planujemy organizacji podobnych zmagań we wszystkich powiatach naszego okręgu, a później jeżeli wystarczy czasu mistrzowie z poszczególnych powiatów  spotkają się w jednym wspólnym turnieju - powiedział na otwarcie piłkarskich zmagań Mirosław Wiercioch.

Już pierwsze mecze turnieju powiatowego pokazał że zawody będą rozgrywane naprawdę wysokim sportowym poziom je a emocji nie będzie brakowało.

Jedność Tuczno – Sad Chwiram 1:2
W meczu numery jeden zmierzyły się drużyny  Jedności Tuczno i Sad-u Chwiram. Mecz rozgrywany był w dobrym szybkim tempie, ale do przerwy nie padła żadna bramka. Dopiero po przerwie wynik otworzyli zawodnicy z Tuczna. Na odpowiedź graczy z Chwiramu nie trzeba było długo czekać, po składnej akcji wyrównał Góralski, a w samej końcówce gracze Sad-u strzelili bramkę dającą im trzy punkty.

Korona Człopa – Grom Szwecja 6:1

Pierwszy mecz zawodników Korony pokazał, że mają apetyty na zwycięstwo w tym turnieju, a okres przygotowawczy do rundy wiosennej na trawiastych boiskach przepracowują należycie. Do końca pierwszej połowy na tablicy wyników było już 4:0, a drużynę ze Szwecji przed większymi rozmiarami porażki wielokrotnie ratował bramkarz. Po przerwie zrobiło się 5:0 i gracze z Człopy zwolnili tempo meczu wiedząc, że zwycięstwo mają w kieszeni. Jedna z akcji Gromu zakończyła się strzeleniem honorowego gola, ale ostatnie słowo należało do gospodarzy.

Mirstal Mirosławice – Orzeł Wałcz 2:1

Gracze obu drużyn rozpoczęły swój mecz dość zachowawczo. Ławka rezerwowych zawodników Orła była zdecydowanie krótsza od ławki zawodników z Mirosławca, ale to Orzeł pierwszy poważnie zagroził bramce Mirstalu. Pierwszego gola strzelili jednak Mirosławiacy. Po przerwie Mirosławiec strzelił bramkę numer 2, a Orzeł w tym meczu odpowiedział tylko jedną bramką przegrywając z Mirosławcem 2:1

W kolejnych meczach nie brakowało emocji i mogą żałować Ci kibice, którzy nie mogli na żywo oglądać ciekawych zmagań. Mecz decydujący o pierwszym miejscu rozegrały miedzy sobą zespoły Korony Człopa i Mirstalu Mirosławice. Gospodarze nie byli zbyt gościnni i wygrali 2:1 zapewniając sobie zwycięstwo w turnieju.

- Jest mi niezmiernie miło że hala Polsko Niemieckiego Centrum Kultury i Sportu w Człopie pod kierownictwem Marka Mateli cały czas tętni życiem. Cieszę się tym bardziej, że drużyn na poziomie okręgowej klasy rozgrywkowej nie gościliśmy jeszcze podczas takiego turnieju powiedział burmistrzem miasta i gminy Człopa  - Zdzisław Kmieć. Jeśli zawodnicy Korony będą konsekwentni
 i wywalczą awans do wyższej klasy rozgrywkowej to z całą pewnością będziemy ich jako samorząd odpowiednio wspierać – zakończył Zdzisław Kmieć.

Wyniki pozostałych meczy

Jedność Tuczno – Grom Szwecja 3:1, Sad Chwiram – Orzeł Wałcz 2:2, Jedność Tuczno – Orzeł Wałcz 5:1, Sad Chwiram – Korona Człopa 1:5, Grom Szwecja – Mirstal Mirosławiec 2:5, Jedność Tuczno – Korona Człopa 1:3, Sad Chwiram – Mirstal Mirosławiec 1:5, Orzeł Wałcz – Grom Szwecja 3:0, Mirstal Mirosławiec – Jedność Tuczno 3:1, Grom Szwecja – Sad Chwiram 2:3, Orzeł Wałcz – Korona Człopa 0:6